Vores træningstider forår 2020

Her kan kursister se hvornår de forskellige hold foregår.

Denne side er ved at blive opdateret for efteråret 2020. 

 

Træningstider Hvalpe, efterår 2020

 

Tirsdage                  18.00 – 19.00           19.15 – 20.15

25/08 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2

30/08 2020               ALLE Hvalpe         BAKKEN kl. 10.30

01/09 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2

08/09 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2 

15/09 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2

Søndage                  09.30 – 10.30           10.45 – 11.45

20/09 2020               ALLE Hvalpe                Ulrikkenborg Plads kl. 10.00

27/09 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2 

04/10 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2 

11/10 2020               Hvalpe 1                  Hvalpe 2 

18/10 2020               ALLE Hvalpe                 AFSLUTNING kl. 10.00       

 

RALLY Hold efterår 2020:

 

Rally Begynder, kl. 09.30 – 11.00:

Lørdage 12/09 – 26/09 – 10/10 – 24/10 – 07/11 – 21/11 –  28/11.

 

Rally Øvet Hold 1, kl. 09.30 – 11.00:

Lørdage 05/09 - 19/09 – 03/10 – 17/10 – 31/10 – 14/11 –  28/11.

 

Rally Øvet Hold 2, kl. 11.30 – 13.00:

Lørdage 05/09 - 19/09 – 03/10 – 17/10 – 31/10 – 14/11 –  28/11.

 

Rally Konkurrence, kl. 12.00 – 13.30:

Lørdage 12/09 – 26/09 – 10/10 – 24/10 – 07/11 – 21/11 –  28/11.

 

Rally Alle hold:

Den  28. november afholder vi interne prøver, alle møder kl. 9.30 slut ca. 14.00.

 

HUSK at melde afbud senest dagen før

Tlf. 23 95 98 44 eller erik.martinussen@jubii.dk

 

Agility

Agility – træning om mandagen efterår 2020.

Så starter vi efterårstræningen med agility.

Det bliver følgende mandage: 3/8, 10/8, 17/8, 24/8, 31/8, 7/9, 14/9, 21/9, derefter går vi over til søndagstræning den 4/10 og sidste gang bliver den 11/10.

Mandagstræning

Hold 1: fra kl. 17:00 – 18:15 incl. banebygning

Hold 2: fra kl. 18:30 – 19:45 incl. afrydning af banen

Søndagstræning:

Hold 1: fra kl. 10:00 – 11:15 incl. banebygning

Hold 2: fra kl. 11:30 –12:45 incl. afrydning af banen